Meie Galilea

JAGA FACEBOOKIS

Lugege Matteuse 4:12-17

Aga kui Jeesus oli kuulda saanud, et Johannes on vangistatud, läks ta tagasi Galileasse. ...Paganate Galilea. (Matteuse 4:12, 15)

Kui ma talunikuna töötasin, kasvatasin ma müügiks magusaid kartuleid. Kauplemisepäeval viisin ma need suurde müügilauta, kus müüdi elusloomi. Seal valitseva halva leha tõttu arvati, et laut ei ole õige koht, kus ma peaksin oma toodangut müüma. Kuid minu edu üllatas kõiki.

Kindlasti oleks Jeesus saanud valida parema koha, kus jutlustada, kui mina valisin oma kartulite müügiks. Hea koht oleks võinud olla Juudea ja Jeruusalemm, kus inimesed pidasid Seadusest korralikumalt kinni. Kuid siiski alustas Jeesus Galileas ja Kapernaumas inimeste seas, kellele vaadati ülevalt alla kui Seadusest kinnipidamise suhtes ükskõiksete ja pimeduses elavate vastu. Sellegipoolest olid galilealased avatud uutele ideedele ja muutustele.

Jeesus ootab, et kristlased teeniksid just sellistes kohtades, kuhu me ise ei soovi minna. Kus on meie Galilea? Kas vanglates? Või getodes? Tänavatel kodutute hulgas? Oma naabruskonnas? Kui me teenime oma Galileas, siis võime olla üllatunud sellest avatusest, mida me leiame.

Virgil Fry (Indiana, USA)

PALVE:
Kallis Jeesus, aita meid näha võimalusi Sinu nimel teisi aidata ja teenida. Aamen.

PÄEVA MÕTISKLUS:
Ükskõik kus me ka viibiksime, me oleme kutsutud teenima Kristuse nimel.

PALVE TULIPUNKT:
Teenida Jeesust kõikjal, kus me viibime

Otsid vanemaid postitusi? Vaata arhiivi.