“Ma näen sind”

JAGA FACEBOOKIS

Lugege Luuka 7:1-10

Seda kuuldes Jeesus imetles teda ja pöördudes rahvahulga poole, kes käis temaga kaasas, ütles: “Ma ütlen teile, nii suurt usku ei ole ma Iisraeliski leidnud!” (Luuka 7:9)

Viimaste aastate jooksul olen ma palju viibinud Aafrikas. Seal peetakse identiteeti perekonna, rühma, kultuuri või päritoluga tähtsamaks kui individuaalset identiteeti. Kui seal sõber tervitab mind, öeldes: “Ma näen sind”, siis “mina” tähendab, et kõneleja kui perekonna, kultuuri või suguharu liige näeb mind ja mu perekonda, suguharu ja isegi mu esivanemaid. Ma vaatan sulle silma ja näen su ema hoolitsust, vanaisa õpetust. Ma näen, et Jumal on aja jooksul paljude inimeste kaudu mitmel viisil tegutsenud, valmistades meid ette teineteist tervitama. Sobiv vastus on: “Ma olen siin.” Jälle on “mina” laiendatud perekond, küla, suguharu – kes kõik on minus esindatud. “Mina” kasutamine kinnitab, et ma olen lähedalt seotud kõigiga, kes on aidanud mind kujundada.

Samal viisil nägi Jeesus inimesi selguse ja arusaamisega, osaliselt sellepärast, et ta ei näinud neid kui ainult indiviide, vaid samuti kui kõigi loomingut, kes olid neid kujundanud. Sellepärast ei saanud Kaanani naine (Matteuse 15:21-28) ja Rooma väeülem (Luuka 7:1-10) Jeesust hämmingusse ajada. Ta tundis nende tausta ja kultuuri; sellepärast oli nende tulek Jeesuse juurde veel imelisem. Kui me meenutame endale, et peame teisi vaatama sellisel avaramal viisil, siis saame neile vastata nii, nagu vastas Jeesus.

Jerry Haas (Tennessee, USA)

PALVE:
Kõigi rahvaste Jumal, anna meile oma silmad, et meiegi võiksime näha. Aamen.

PÄEVA MÕTISKLUS:
Las me näeme teisi Kristuse silmadega.

PALVE TULIPUNKT:
Need, kes on hoopis teistsugused kui mina

Otsid vanemaid postitusi? Vaata arhiivi.