Alandlik meel

JAGA FACEBOOKIS

Lugege Filipi 2:1-8

Peate alandlikkuses üksteist ülemaks kui iseennast. (Filipi 2:3)

Kortsutasin kulmu, kui minu ees seisev naine karjus kassapidaja ja siis kaupade pakkija peale. Naise valjud, rängad sõnad võisid neile mõlemale üsna solvavad olla. Ma imetlesin kassapidaja enesekontrolli ja rahulikku ilmet.

Ma tahtsin naisele halvasti öelda, kuid siis meenus mulle, kui tihti olin ise olnud kiirtoidurestoranide ja kauplusetöötajate vastu kannatamatu. Ka minu muud teod ei ole alati olnud kristlikud. Kuigi ma pole olnud nii valjuhäälne või sõnakas kui see naine, olen ma näoilme, kehakeele ja kannatamatusemärkide kaudu oma suhtumist ilmutanud.

Kord defineeris üks pastor kannatamatust kui iseenda teistest tähtsamaks pidamist. See definitsioon tähendas mulle palju. Kahjuks ei ole kannatlikkus mu tugevamaid iseloomujooni ja aeg-ajalt olen ma ennast teistest paremaks pidanud.

Kuid ma tahan elada Kristuse alandlikkuse eeskuju järgi. Ta tuli selleks, et teenida, mitte olla teenitud. Ta tundis meie nõrkustele ja kiusatustele kaasa. Seega oleme ka meie kutsutud kaasa tundma, mitte kritiseerima.

Carol Bradfield (Georgia, USA)

PALVE:
Kannatlik Jumal, aita meil omada samasugust meelt nagu Kristusel ja elada alandlikku, teenivat elu. Aamen.

PÄEVA MÕTISKLUS:
Kuidas ma saan täna kedagi teenida?

PALVE TULIPUNKT:
Need, kes mind teenivad

Otsid vanemaid postitusi? Vaata arhiivi.