Külalislahkus

JAGA FACEBOOKIS

Lugege 3. Johannese 1-12

Abistage pühasid nende puuduses, püüdke olla külalislahked. (Rooma 12:13)

Ma sõitsin Lõuna-Indiasse lühikesele misjonireisile. Me õppisime kohalikus keeles mõned väljendid ja siis asusime inimestega kohtudes paarikaupa neid sõnu kasutama. Mu kaaslane ja mina nägime maja ees istuvat meest. Me püüdsime uusi väljendeid kasutades vestlust alustada, mida võiks tõlkida umbes nii: “Tere. Mina olen Nola ja tema on John. Me püüame teie keelt õppida, aga me ei oska seda kuigi palju.” Mees oskas inglise keelt ja kutsus meid oma majja. Ta perekond valmistas meile süüa ja juua ning ta veetis meiega tunni, aidates meid erinevaid sõnu õppida. Me olime nende külalislahkusest rabatud, olime ju teistsugusest kultuurist ja usust pärit võõramaalased. Huvitav, kui keegi teisest riigist pärit inimene oleks minu uksele koputanud, kas ma ise oleksin olnud sama lahke?

Mõnikord külalislahkust alahinnatakse, aga see on algkiriku aegadest olnud tähtis teenimine. Üks algkristlastest, Gaius, võttis rändavaid misjonäre vastu ja sellega aitas nende tööle kaasa. Diotrephes oli rohkem huvitatud oma positsioonist kirikus. Ta mitte ainult ei jätnud misjonärid vastu võtmata, vaid ka püüdis teisi takistada seda teha. Kumba eeskuju me järgime?

Nola Passmore (Austraalia, Queensland)

PALVE:
Kallis Jumal, palun aita meid teisi vastu võtta ja neile Sinu armastust näidata, et nad näeksid Sind meie sõnades ja tegudes. Aamen.

PÄEVA MÕTISKLUS:
Kellele saan ma sel nädalal külalislahkust osutada?

PALVE TULIPUNKT:
Lühiajalised misjonimeeskonnad.

Otsid vanemaid postitusi? Vaata arhiivi.